a2000 Kit Case

Kup On-line

 

Nowa seria stabilizatorów Feiyu-Tech

FeiyuTech a2000 Kit Case to rozbudowany zestaw zawierający profesjonalny trzyosiowy gimbal z dwoma uchwytami zamknięty w praktycznej walizce. Stabilizator zaprojektowany jest do współpracy z bezlusterkowcami i lustrzankami cyfrowymi. Gimbal umożliwia nadanie kinowego wyglądu filmom, poprzez  uzyskanie płynnych i pozbawionych drgań ujęć. Jest on następcą znanego i cenionego stabilizatora FeiyuTech MG V2. Znajdująca się w komplecie wzmacniana walizka zapewnia bezpieczeństwo podczas podróży i transportu oraz chroni urządzenie przed pyłem, deszczem i uszkodzeniami mechanicznymi. 

 

Bezszczotkowe silniki

FeiyuTech a2000 wyposażony został w zaawansowane, bezszczotkowe silniczki o dużym momencie obrotowym. Podzespoły najnowszej generacji, w połączeniu z ulepszonym algorytmem sterującym pozwoliły na zwiększenie udźwigu urządzenia do 2500 g. Umożliwia to wykorzystanie większości profesjonalnych bezlusterkowców oraz lustrzanek cyfrowych wyposażonych w jasne obiektywy, a nawet zoomy. Nieograniczony zakres obrotu wszystkich osi urządzenia zapewnia dużą swobodę działania. FeiyuTech a2000 wykonany został z najwyższej jakości stopu aluminium, gwarantującego wymaganą sztywność, przy zachowaniu niskiej wagi.

 

 

Maksymalnie zoptymalizowany

W gimbalu zastosowane zostały rozwiązania mające na celu przyspieszenie procesu wyważania związanego ze zmianą obiektywu lub aparatu. Stabilizator otrzymał szybkozłączkę do aparatu, a jego ramiona wyposażone zostały w system umożliwiający szybkie, bez-narzędziowe ustawienie środka ciężkości. Wyeliminowano także konieczność ręcznego ustawiania mocy silników - gimbal zrobi to automatycznie podczas inicjalizacji.

Modułowa budowa urządzania umożliwia konfigurowanie i rozbudowywanie stabilizatora o dodatkowe akcesoria i uchwyty. W zestawie w wersji Kit znajdują się dwa uchwyty do gimbala. Lekki i szybki w użyciu uchwyt jednoręczny, idealny do krótkich nagrań w trakcie podróży oraz uchwyt w wersji dwuręcznej, umożliwiający uzyskanie płynniejszych, bardziej naturalnych ruchów, idealny podczas wielogodzinnej pracy na planie zdjęciowym.

 

 

2500g

Podzespoły najnowszej generacji, w połączeniu z ulepszonym algorytmem sterującym pozwoliły na zwiększenie udźwigu urządzenia do 2500 g

Urządzenie perfekcyjnie współpracuje z aparatami SONY serii A7 oraz Panasonic.

Ulepszona konstrukcja

Składana konstrukcja urządzania sprawia, że jest ono łatwe w transporcie i magazynowaniu. Mocowania statywowe żeńskie 1/4", rozmieszczone na uchwytach, pozwalają na montaż dodatkowych akcesoriów takich jak lampy, mikrofony lub monitory. Mocowania umożliwiają także instalację gimbala na różnego typu statywach i mocowaniach.

Uchwyty pełnią jednocześnie rolę paneli sterujących oraz zasobników na akumulatory gimbala. Sylikonowe wykończenie rączek, ergonomiczne rozłożenie przycisków funkcyjnych oraz umiejscowienie joysticków zapewnia komfort użytkowania oraz pełną kontrolę nad pracą urządzenia.

 

Ustawienie aparatu w pożądanej pozycji umożliwia czterokierunkowy joystick. Stabilizator oferuje także funkcje obrotu o 180 stopni (horyzontalnie w osi "Pan") oraz resetu – wypoziomowania. Przełączanie pomiędzy trybami pracy jest intuicyjne. Odbywa się za pomocą dwóch łatwo dostępnych przycisków funkcyjnych. Wbudowany w urządzenie moduł Bluetooth daje możliwość zdalnej kontroli także za pośrednictwem aplikacji mobilnej Feiyu ON. O wybranym trybie oraz poziomie naładowania akumulatorów informuje LED-owy wskaźnik. Po podłączeniu aparatu do stabilizatora za pomocą kabelka spustowego możliwe jest także sterowanie migawką aparatu z poziomu uchwytu gimbala.

 

 

Nieograniczone możliwości

a2000 oferuje trzy tryby pracy, w których aparat skierowany jest nieruchomo w jedną stronę lub płynnie podąża za ruchem operatora. Nowy udoskonalony algorytm czuwa nad płynnością ujęć, dostosowując parametry pracy urządzenia do miejsca i pozycji, w której został zamocowany.

Tryby pracy:

 • -Tryb panoramowania - płynne podążanie za ruchem operatora na osi "pan" – osie "tilt" i "roll" zablokowane.
 • -Tryb śledzenia - płynne podążanie za ruchem operatora na osiach "tilt" i "pan" – oś "roll" zablokowana.
 • -Tryb blokady - wszystkie osie zablokowane – kamera utrzymuje stałe położenie i kierunek.

 

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja ręcznego ustawienia kierunku, w którym zwrócony jest obiektyw oraz funkcja autopanoramy. Funkcje te umożliwiają zaprogramowanie automatycznego ruchu aparatu, pozwalając na tworzenie niezwykle ciekawych panoramowań oraz dynamicznych filmów poklatkowych.

Stabilizator zasilany jest dwoma akumulatorami o pojemności 2200 mAh. W zestawie znajduje się cztery akumulatory (dwa komplety), umożliwiających pracę urządzenia do 12 godzin oraz liczne akcesoria.

Zawartość zestawu:

 • gimbal A2000
 • wzmacniana walizka FeiyuTech do gimbala A2000
 • uchwyt jednoręczny
 • uchwyt dwuręczny
 • 4 akumulatory
 • płytka szybkiego montażu w standardzie m501
 • ładowarka do akumulatorów
 • kabel micro USB - USB
 • kabel spustowy (do aparatów Canon, Panasonic, Sony)
 • statyw

 

Zobacz możliwości gimbala A2000

 

 

Gimbal 3-osiowy do aparatów VDSLR

Specyfikacja produktu
waga 1100 g z uchwytem jednoręcznym (bez akcesoriów), 1700 g z uchwytem dwuoręcznym (bez akcesoriów)
udźwig 250-2500 g
zakres obrotu: 360° (wszystkie osie)
tryby pracy 3 tryby pracy i dodatkowe funkcje
sterowanie 3 przyciskami i joystickiem oraz zdalne poprzez moduł Bluetooth
wskaźniki: trybu i poziomu energii
zasilanie 2 akumulatory IMR 18650
czas pracy: do 12 godzin (na 2 kompletach akumulatorów znajdujących się w zestawie przy prawidło przeprowadzonej kalibracji)
czas ładowania: ok 5 godzin (2 akumulatory)
dodatkowe mocowania: gniazdo ¼ cala

Kompatybilność

 • aparaty i kamery o masie do 250-2500g
 • Wspierane kamery: Canon 5D Mark III (with standard lens), SONY A7RII / ILCE-7R / ILCE-5100, Panasonic LUMIX GH4/GH5, SONYNEX-5N/NEX-7 oraz inne N-series,dodatkowo inne kamery o podobnych wymiarach.